10 świetnych książek o jodze i rozwoju osobistym

Dzięki nim pokochasz siebie i przestaniesz martwić się tym, co powiedzą inni. Lepiej będzie ci się ćwiczyło jogę i może nawet zaczniesz medytować. Wszystkie książki znajdziesz w naszej biblioteczce! Które z nich już czytałaś? A które chciałabyś przeczytać?

  1. „Biegnąca z wilkami” – Clarissa Pinkola Estes

Absolutny klasyk w temacie duchowości kobiety. Książka, do której można wracać przez całe życie za każdym razem odnajdując w niej dla siebie coś nowego. To wnikliwe studium psychiki kobiety, które pomoże ci zagoić twoje duchowe rany, zaakceptować wewnętrzną ciemność, wybaczyć, a następnie… pobiec dziko przed siebie. Jak wilczyca.

  1. „Oświecenie serca” Jack Kornfield

Oświecenia nie trzeba szukać nigdzie daleko. Nie trzeba udawać się na wielotelnie odosobnienie w medytacji. I można się obyć bez guru. Dzięki tej książce odnajdziesz spokój, prostotę i radość w życiu codziennym. W czynnościach takich jak prowadzenie dziecka do przedszkola lub wynoszenie śmieci. Działa.

  1. „Jak pokochać siebie” Dagmara Gmitrzak

Po lekturze tej książki… robi się tak jakoś ciepło na sercu. Poczujesz, że fajnie być kobietą i równie fajnie jest być dla siebie dobrą. Przyjąć samą siebie dokładnie taką, jaką jesteś. Z całą swoją głębią i całą swoją historią.

  1. „10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu”Agnieszka Passendorfer

Czy joginka może zdradzać lub jeść mięso? Wszystkie odpowiedzi na te oraz inne (momentami) niezręczne pytania znajdziesz właśnie tu.

  1. „Odwaga bycia nielubianym” Ichiro Kishimi

Jaka to ulga, gdy to, co pomyślą inni przestaje spędzać sen z powiek…

  1. „Joga – sztuka życia” Donny Farhi

Aby wyruszyć w jogiczną podróż, trzeba najpierw podjąć decyzję. Tak, chcę ćwiczyć. Gdzie mnie to zaprowadzi – nie wiem. Ale chętnie się dowiem.

  1. „Syndrom miesiąca miodowego” Bruce Lipton

Ech, kto by nie chciał, aby emocje i uniesienia typowe dla początkowych etapów miłości zostały na zawsze…

  1. „Odważne dusze” Robert Schwartz

Podobno to my sami decydujemy o naszych narodzinach oraz doświadczeniach, aby wzrastać duchowo…

  1. „Nigdy nie jest za późno” Pema Chördön

Jeżeli wydaje ci się, że wszystko, co dobre już za tobą, a twój świat się rozpada na sto kawałków – ta książka sprawi, że zmienisz zdanie i przekształcisz trudne doświadczenia w życiową mądrość.

  1. „Przebudzenie kręgosłupa” Vandy Scaravelli

Myśl przewodnia tej książki to słowa BKS Iyengara: „Kręgosłup zbudowany jest z 33 połączonych z nerwami kręgów i, podobnie jak struny lutni lub skrzypiec, powinien być strojony poprzez ćwiczenia jogi tak, aby wydawał właściwy dźwięk – rytmiczne wibracje zdrowia, szczęścia i harmonii.”

 

P. S. Zapraszamy do korzystania z biblioteczki szkoły. Jednorazowo można wypożyczyć 1 książkę, którą trzymamy maksymalnie 2 tygodnie.

 

 

Leave a comment