Ania Chomczyk

Na pierwsze zajęcia jogi poszłam w 2003 r. w USA i już wtedy wiedziałam, że będę chciała uczyć. Uwielbiam inspirować innych i towarzyszyć ludziom w ich podróży ku pełniejszemu i szczęśliwszemu życiu. A na macie do jogi potrafią dziać się cuda!

Przez lata regularnie podróżowałam do Indii, aby poznawać ten niesamowity kraj oraz uczyć się jogi u źródła – u najlepszych nauczycieli światowej klasy, np. Sharmili Desai oraz Sharatha Joisa. Moim nauczycielem w Polsce jest Krystian Mesjasz.

Jestem mamą małego Felixa. Studiowałam amerykanistykę na UW, a w 2016 r. na Uniwersytecie SWPS (kulturoznawstwo) obroniłam doktorat dotyczący jogi.

Przez lata moje teksty ukazywały się na portalu Bosonamacie.pl, oraz w Magazynie Joga oraz Yoga&Ayurveda. W wolnym czasie pielęgnuję znajomości z ludźmi. Pobieram lekcje klasycznego śpiewu Karnataki u Ranjini Koushik. Chętnie maluję i w styczniu 2021 r. zostałam certyfikowaną nauczycielką malarstwa intuicyjnego, Vedic art. Kocham Himalaje i bardzo brakuje mi dalekich podróży.

joga Białystok, yoga shala Białystok, Ania Chomczyk, Urszula Sienkiewicz, Marta Kuklewicz-Sosnowska, Marta Wołosiewicz-Połomka, Lidia Kaczmarczyk, ashtanga Białystok, aerial joga Białystok, joga dla kręgosłupa Białystok, najlepsza szkołą jogi w Białymstoku, zajęcia dla kobiet Białystok, warsztaty rozwojowe Białystok, gdzie na jogę Białystok, fly joga Białystok, joga na hamakach Białystok

Urszula Sienkiewicz

Instruktorka Jogi i terapeutka tradycyjnego masażu tajskiego.  Absolwentka Podyplomowych Studiów Relaksacji i Jogi na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawskim. Ukończyła między innymi: kurs Jogi w chustach u Krzysztofa Sylwestrzaka, kurs Vipassany nauczany przez S. N. Goenkę, tantry pod okiem Luchisa Pustoty oraz tantry dla kobiet u dr Diany Czerkaszyny i tajskiego masażu jogicznego z Kanyą Krongboon oraz masażu tajskiego Yeshe Nuad u Hani Łubek.

„Dzięki jodze odnalazłam nie tylko stabilność ciała i umysłu, ale też pewność siebie i zaufanie do wewnętrznego „ja”. Codzienna praktyka daje mi spokój i wyciszenie, a każde postępy – moje i moich uczniów, dają mi ogromną radość, satysfakcję i mnóstwo energii. Regularna praktyka doskonale koryguje wady postawy, dlatego podczas zajęć dużo uwagi poświęcam prawidłowemu ułożeniu ciała i kręgosłupa, aby każdy w pełni swoich możliwości odczuł korzyści płynące z jogi”.

Edyta Cywoniuk

Przygodę z jogą rozpoczęłam 4 lata temu pod okiem Ani Chomczyk. Z początku była to ciekawość i nowe wyzwanie. Wkrótce przygoda przekształciła się w wielką miłość do metody ashtanga jogi i medytacji. Uczestniczyłam w wielu kursach w kraju i za granicą m.in. u Krystiana Mesjasza, Przemka Nadolnego, Kino Macgregor, Tim Feldmann, Ty Landrum. Praktykowałam w Polsce (Białystok, Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk), Miami, Barcelonie, Pradze i na Sycylii. W lutym tego roku uczestniczyłam w obozie medytacyjnym w Indiach.

Ukończyłam profesjonalne kursy ajurwedy i masaży leczniczych u dr Partapa Chauhana – jednego z najlepszych lekarzy ajurwedy w Indiach i założyciela renomowanego instytutu Jiva Ayurveda. Zostałam wegetarianką. Moją pasją jest aromaterapia, której uczyłam się u podnóża Pirenejów w hiszpańskim instytucie Alqvimia. Obecnie studiuję naturoterapię.
Jestem właścicielką firmy Witamed, dystrybutora naturalnych kosmetyków klasy premium.
https://witamed.com/

Anita Łapińska

Z jogą pierwszy raz spotkałam się w 2007 roku w Indiach i od razu zafascynowała mnie ta praktyka. Po powrocie z wakacji zaczęłam uczęszczać na zajęcia jogi jako uzupełnienie moich regularnych treningów siłowych i biegania. Mieszkałam wtedy w Wielkiej Brytanii, gdzie joga była już dosyć popularna, co dało mi możliwość poznania i zagłębienia się w tej dyscyplinie. Coraz częściej zaczęłam podróżować do południowej Azji w celach nauki, pracy nad wewnętrznym rozwojem, wyciszeniem, pogłębianiem praktyki a także poszerzaniem wiedzy na temat filozofii jogi. Posiadam 500-godzinny certyfikat RYS oraz certyfikat uprawniający do nauczania dzieci wydany przez Yoga Alliance. Przez ostatnie lata uczyłam jogi w Londynie oraz pracowałam w studiu poświęconym holistycznym praktykom ciała. Dla mnie praktyka jogi to więcej niż seria określonych ruchów to sposób na życie, podkreślający to, co ważne; pokora, łaska, życzliwość, szacunek, miłość oraz spokój. Joga daje mi poczucie wolności oraz pomaga pokonać moje lęki, obawy, frustracje itp. Joga daje mi przestrzeń do spowolnienia i skupienia się na sobie. Możliwość dzielenia się ze studentami wszystkim, czego uczę się po drodze, napełnia mnie radością. Wiem na pewno, że każdy może użyć więcej jogi w swoim życiu.

Paweł Turecki

Certyfikowany nauczyciel Sri Sri Yogi, swą wiedzę zdobywał w Polsce, Niemczech, Indiach, na licznych kursach i warsztatach z zakresu pracy z ciałem, umysłem i oddechem. Od wielu lat prowadzi zajęcia jogi w Białymstoku i okolicach.

Sri Sri Yoga wywodzi się z Indii, ale jest popularna na całym świecie. Pielęgnuje wszystkie wartości z którymi każdy z nas się urodził, tym samym przywraca nas naszej własnej naturze. Sprawne ciało i spokojny dobrze funkcjonujący umysł to tylko niektóre z korzyści jakie daje systematyczne praktykowanie jogi.