Ania Chomczyk

Na pierwsze zajęcia jogi poszłam 15 lat temu w USA i już wtedy wiedziałam, że będę chciała uczyć. Uwielbiam towarzyszyć ludziom w ich podróży ku pełniejszemu i szczęśliwszemu życiu. A na macie do jogi potrafią dziać się cuda!

Podstawą jest dla mnie praktyka własna. Ćwiczę jogę 6 dni w tygodniu i od lat regularnie jeżdżę do Indii, aby uczyć się u źródła – u najlepszych nauczycieli światowej klasy, np. Sharmili Desai oraz Sharatha Joisa. Inni nauczyciele, których niezwykle szanuję to Krystian Mesjasz i Przemek Nadolny.

Postrzegam jogę jako służbę innym oraz światu. Joga sprawia, że ustaje cierpienie. Że pojawia się światło tam, gdzie dawno go nie było. Poza regularnymi zajęciami jogi w Yoga shali będziemy wspierać lokalne i globalne inicjatywy na rzecz Życia podejmując współpracę z fundacjami, do których mam zaufanie.

Jestem mamą małego Felixa i ze wszystkich doświadczeń życiowych najbardziej cenię sobie właśnie macierzyństwo. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą. W 2016 r. na Uniwersytecie SWPS w Warszawie obroniłam doktorat dotyczący jogi.

Bardzo lubię pisać – moje teksty znajdziecie na portalu Bosonamacie.pl, którego jestem redaktorką, w Magazynie Joga oraz Yoga&Ayurveda. Interesuje mnie dobre, proste życie. Do tej pory nie mam prawa jazdy i poruszam się głównie rowerem. Dbam o naszą piękną Planetę. Wolę spotkania z ludźmi offline od online. Uczyłam się klasycznego śpiewu Karnataki, chętnie maluję i fotografuję. I kocham Himalaje.

joga Białystok, yoga shala Białystok, Ania Chomczyk, Urszula Sienkiewicz, Marta Kuklewicz-Sosnowska, Marta Wołosiewicz-Połomka, Lidia Kaczmarczyk, ashtanga Białystok, aerial joga Białystok, joga dla kręgosłupa Białystok, najlepsza szkołą jogi w Białymstoku, zajęcia dla kobiet Białystok, warsztaty rozwojowe Białystok, gdzie na jogę Białystok, fly joga Białystok, joga na hamakach Białystok

Urszula Sienkiewicz

Instruktorka Jogi i terapeutka tradycyjnego masażu tajskiego.  Absolwentka Podyplomowych Studiów Relaksacji i Jogi na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawskim. Ukończyła między innymi: kurs Jogi w chustach u Krzysztofa Sylwestrzaka, kurs Vipassany nauczany przez S. N. Goenkę, tantry pod okiem Luchisa Pustoty oraz tantry dla kobiet u dr Diany Czerkaszyny i tajskiego masażu jogicznego z Kanyą Krongboon oraz masażu tajskiego Yeshe Nuad u Hani Łubek.

„Dzięki jodze odnalazłam nie tylko stabilność ciała i umysłu, ale też pewność siebie i zaufanie do wewnętrznego „ja”. Codzienna praktyka daje mi spokój i wyciszenie, a każde postępy – moje i moich uczniów, dają mi ogromną radość, satysfakcję i mnóstwo energii. Regularna praktyka doskonale koryguje wady postawy, dlatego podczas zajęć dużo uwagi poświęcam prawidłowemu ułożeniu ciała i kręgosłupa, aby każdy w pełni swoich możliwości odczuł korzyści płynące z jogi”.

Edyta Cywoniuk

Przygodę z jogą rozpoczęłam 4 lata temu pod okiem Ani Chomczyk. Z początku była to ciekawość i nowe wyzwanie. Wkrótce przygoda przekształciła się w wielką miłość do metody ashtanga jogi i medytacji. Uczestniczyłam w wielu kursach w kraju i za granicą m.in. u Krystiana Mesjasza, Przemka Nadolnego, Kino Macgregor, Tim Feldmann, Ty Landrum. Praktykowałam w Polsce (Białystok, Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk), Miami, Barcelonie, Pradze i na Sycylii. W lutym tego roku uczestniczyłam w obozie medytacyjnym w Indiach.

Ukończyłam profesjonalne kursy ajurwedy i masaży leczniczych u dr Partapa Chauhana – jednego z najlepszych lekarzy ajurwedy w Indiach i założyciela renomowanego instytutu Jiva Ayurveda. Zostałam wegetarianką. Moją pasją jest aromaterapia, której uczyłam się u podnóża Pirenejów w hiszpańskim instytucie Alqvimia. Obecnie studiuję naturoterapię.
Jestem właścicielką firmy Witamed, dystrybutora naturalnych kosmetyków klasy premium.
https://witamed.com/

Anita Łapińska

Z jogą pierwszy raz spotkałam się w 2007 roku w Indiach i od razu zafascynowała mnie ta praktyka. Po powrocie z wakacji zaczęłam uczęszczać na zajęcia jogi jako uzupełnienie moich regularnych treningów siłowych i biegania. Mieszkałam wtedy w Wielkiej Brytanii, gdzie joga była już dosyć popularna, co dało mi możliwość poznania i zagłębienia się w tej dyscyplinie. Coraz częściej zaczęłam podróżować do południowej Azji w celach nauki, pracy nad wewnętrznym rozwojem, wyciszeniem, pogłębianiem praktyki a także poszerzaniem wiedzy na temat filozofii jogi. Posiadam 500-godzinny certyfikat RYS oraz certyfikat uprawniający do nauczania dzieci wydany przez Yoga Alliance. Przez ostatnie lata uczyłam jogi w Londynie oraz pracowałam w studiu poświęconym holistycznym praktykom ciała. Dla mnie praktyka jogi to więcej niż seria określonych ruchów to sposób na życie, podkreślający to, co ważne; pokora, łaska, życzliwość, szacunek, miłość oraz spokój. Joga daje mi poczucie wolności oraz pomaga pokonać moje lęki, obawy, frustracje itp. Joga daje mi przestrzeń do spowolnienia i skupienia się na sobie. Możliwość dzielenia się ze studentami wszystkim, czego uczę się po drodze, napełnia mnie radością. Wiem na pewno, że każdy może użyć więcej jogi w swoim życiu.

Paweł Turecki

Certyfikowany nauczyciel Sri Sri Yogi, swą wiedzę zdobywał w Polsce, Niemczech, Indiach, na licznych kursach i warsztatach z zakresu pracy z ciałem, umysłem i oddechem. Od wielu lat prowadzi zajęcia jogi w Białymstoku i okolicach.

Sri Sri Yoga wywodzi się z Indii, ale jest popularna na całym świecie. Pielęgnuje wszystkie wartości z którymi każdy z nas się urodził, tym samym przywraca nas naszej własnej naturze. Sprawne ciało i spokojny dobrze funkcjonujący umysł to tylko niektóre z korzyści jakie daje systematyczne praktykowanie jogi.