Jesień to bardzo szczególna pora roku. Wszystko pojawia się w ogromnym zwieńczeniu barw i powoli zamiera… Natura i zwierzęta powoli budzą się do życia po długim zimowym śnie. Dni stają się coraz krótsze. Jest mniej Słońca i więcej ciemności. W ten niezwykły czas zapraszamy Cię na równie wyjątkowe warsztaty. Łącząc praktykę ashtanga jogi z tradycyjnymi technikami oczyszczającymi (szatkarmy). Będziemy uwalniać się z toksyn i przeszkadzających emocji, aby z czystym i spokojnym umysłem przygotować się do zimy.
PLAN WYJAZDU:
– codzienny Mysore
– zajęcia warsztatowe – skręty kręgosłupa, które go odżywiają i odblokowują ciało. Skręty masują narządy wewnętrzne i pobudzają metabolizm.
– nauka wybranych szatkarm – jogicznych technik oczyszczających, które będziesz mogła/mógł stosować na co dzień. Odmłodzą cię i pozytywnie wpłyną na twoje zdrowie i samopoczucie.
– medytacje, dzięki którym doświadczysz wewnętrznego spokoju i ciszy
– mnóstwo praktycznej wiedzy dotyczącej zdrowia
NA ZAJĘCIACH Z SZATKARM POZNASZ TECHNIKI:
• Nauli – oczyszczanie jelit i jamy brzusznej
• Neti – czyli płukanie nosa roztworem wody i soli. Skutecznie oczyszcza jamę nosową oraz zatoki usuwając śluz, wirusy i bakterie. Dzięki temu udrożnisz górne drogi oddechowe i pozbędziesz się uciążliwych infekcji. Regularne przepłukiwanie nosa łagodzi problemy z zatokami, objawy alergii. Po jej wykonaniu umysł staje się czysty, a głowa lekka. *
• Kapalabhati – dynamiczna pranajama, dzięki której wzniecimy wewnętrzny ogień wypalający nieczystości
• Trataka – technika wspomagająca leczenie dolegliwości oczu i usprawniające koncentrację
A dodatkowo: dowiesz się dlaczego warto oczyszczać język i dostaniesz ajurwedyjską skrobaczkę do języka, która będzie ci służyła przez lata.
**jeżeli masz krzywą przegrodę nosową zalecamy konsultację z lekarzem.
MIEJSCE:
WILLA WINNICA
pensjonat, położony pod Kazimierzem Dolnym, wśród sadów i wzgórz, w cichym malowniczym miejscu.
Do dyspozycji gości duży, otwarty teren, miejsce do gry w badmintona i boules, zaciszne tarasy, basen ogrodowy, sauna i bilard. Idealne miejsce na długie spacery i wycieczki rowerowe.

————————————————————————
Plan warsztatów:

Czwartek
17.30-19.00 – Pierwsza Seria Prowadzona
19.00 – Kolacja
20.30 – Ceremonia otwarcia warsztatu, medytacja
Piątek
7.00 – 9.00 – Mysore
9.00 – Śniadanie
12.30 – 14.30 – Jogiczny detox – skręty
14.00 – Obiad
17.00 – 18.30 – Shatkarma I
18.30 – Kolacja
20.30 – Trataka
Sobota
7.00 – 9.00 – Mysore
9.00 – Śniadanie
12.30 – 14.30 – Jogiczny detox – skręty cz.II
14.00 – Obiad
17.00 – 18.30 – Shatkarma – cz.II
18.30 – Kolacja
20.30 – Medytacja-rytuał rozwiązywania negatywnych więzi
Niedziela
7.00 – 9.00 – Mysore
9.00 – Śniadanie
11.00 – 12.30 – Shatkarma oraz ceremonia zamknięcia warsztatu
13.00 – Obiad
———————————————————————-
NAUCZYCIELE:
Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Ostatnio wydał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko”, Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online.
Ania Chomczyk – Właścicielka Yoga shali w Białymstoku. Redaktor naczelna portalu Bosonamacie.pl W lipcu 2016 obroniła pracę doktorską dotyczącą jogi na Uniwersytecie SWPS. Pomimo, że nauczanie jogi to jej pasja – ciągle pozostaje uczniem podnosząc swoje kwalifikacje na szkoleniach i warsztatach w Indiach oraz Polsce. Od 2016 r. regularnie praktykuje w Shri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute w Mysore. Pisze do Yoga&Ayurveda oraz Magazynu Joga. Mama małego Felixa. Na Facebooku: Joginka w podróży.
PŁATNOŚĆ:
Cena obejmuje 3 noclegi w pokoju dwu lub trzyosobowym z łazienką, całodzienne wegetariańskie i wegańskie wyżywienie w formie bufetu, codzienne poranne i popołudniowe zajęcia jogi oraz sesje medytacji. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie udziału mailowo na adres krystian.mesjasz@gmail.com i dokonanie przedpłaty:
– cena PROMOCYJNA – 1490zł, obowiązuje zadatek w wysokości 650zł płatny do 20 czerwca
– cena NORMALNA – 1650zł, obowiązuje zadatek w wysokości 650zł płatny po 20 czerwca
ZAPISY I KONTAKT:
Zapisujemy się bezpośrednio u Krystiana Mesjasza, tel. 665 748 891 lub email: krystian.mesjasz@gmail.com
W odpowiedzi otrzymasz nr konta do wpłaty zadatku.
Reszta kwoty płatna przed warsztatem na rachunek bankowy lub gotówką na miejscu. Wystawiamy faktury vat (poprosimy o wcześniejsze info)
Warsztaty odbędą się gdy zbierze się minimum 10 osób.
WARUNKI REZYGNACJI
Zwrot opłaty rezerwacyjnej następuje, gdy na twoje miejsce znajdzie się inna osoba.